Félmilliárd forintból újult meg a hatvani kórház radiológiai osztálya

CT berendezés a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet felújított radiológiai osztályán (MTI Fotó: Komka Péter)CT berendezés a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet felújított radiológiai osztályán (MTI Fotó: Komka Péter)
MTI 2015. május 22.
Megosztás:

Mintegy 500 millió forintos beruházással újult meg a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet radiológiai osztálya, a képalkotó diagnosztikai egységet csütörtökön avatta fel az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkára.

Zombor Gábor azt mondta, hogy a kórházban zajló, illetve lezárult, több mint négymilliárd forintból megvalósuló nyolc projekt nemcsak stabilizálja az intézmény helyzetét, hanem a térség egyik vezető kórházává teszi.  

Hamarosan megjelenik az a kormányrendelet, amely előírja, hogy daganatgyanú esetén két héten belül időpontot kell kapnia a betegnek a magasszintű képalkotó diagnosztikai vizsgálatra. Zombor Gábor arról is beszélt, hogy a kórház működési stabilitásának biztosítása érdekében az állam kifizeti az intézmény 930 millió forintnyi lejárt adósságállományát.

Röntgenberendezés (MTI Fotó: Komka Péter)

Az államtitkár közlése szerint a korai daganatos diagnosztikában megfogalmazott célok elérését a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is segíti. A tárca több mint 9 milliárd forintos pályázati forrásának köszönhetően ugyanis le tudják cserélni a CT és MR berendezések döntő részét. Ezzel a magas technológiai színvonalú eszközök átlagéletkora az európai szintre süllyed.

Stankovics Éva, a kórház főigazgatója elmondta: az uniós támogatással megvalósuló 2,7 milliárdos fejlesztés első lépése a radiológiai osztály felújítása, egy hónap múlva a sürgősségi osztályt avatják fel. A teljes beruházás szeptemberre készül el. A kórház ellátási körzetébe több mint 200 ezer ember tartozik a hatvani és az aszódi térségben.

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.