Kezdetben nem daganattal, hanem tbc-vel kezeltek

Daganatok.hu 2011. január 6.
Megosztás:

Az 53 éves rokkantnyugdíjas hölgyet rosszindulatú tüdődaganattal műtötték. A jobb felső lebenyt eltávolították, majd hat-hét hónapig sugárkezelést kapott. Legutóbbi leletei szerint a tüdőben kóros elváltozás nem látható, a nyirokcsomók tiszták, tumorkiújulás pedig nem igazolható.

- Hol észlelték a betegségét?
- A tüdőgondozóban. Kezdetben nem daganattal, hanem tbc-vel kezeltek. Köhögtem, gyenge voltam, nem kaptam levegőt és ehhez társult az általános rossz közérzetem. Két és félórás műtétem volt. Borzasztóan éreztem magam. Amire felfedezték, hogy rákos vagyok, addigra a szövettani vizsgálat áttétet is kimutatott. Két hétig voltam kórházban, aztán hazajöttem. Akkor még élt a bátyám. Ő istápolgatott és a nővérem, aki a közelben lakik; ő a mai napig a segítségemre van.

- A bátyja halálát esetleg szintén rákos megbetegedés okozta?
- Apukám és a bátyám is tüdőrákban halt meg, tehát esetemben ez a betegség örökletes. Emiatt fokozottan kell ügyelni a daganat továbbterjedésének megelőzésére. Sajnos egész életemben cigarettáztam. Ez nálunk családi rossz szokás. A műtét után egy hónapig lemondtam a cigiről, de aztán tovább folytattam. Most is fél doboz cigarettát szívok el naponta.

- Ez azért nem igazán segíti a gyógyulást. A műtét után kapott valamilyen utókezelést?
- A kobaltterápia rendkívül fárasztó volt és fájt. Még most is látszanak a mellemen és a hátamon az égésnyomok. Úgy érzem, hogy a sugárterápia miatt valami nem stimmel. A sugárkezelés alatt kihullott a hajam, és hánytam, de hát ez többnyire ezzel jár. A kórházban állandóan azon gondolkoztam, hogy haza kell jönnöm, mert csak itthon tudok meggyógyulni; és végül így is történt. A műtéttől, az azt követő sugárterápiától és attól a ténytől, hogy két közvetlen hozzátartozóm is ebben a betegségben halt meg, még most is depressziós vagyok.

- Ez nem kis műtét volt; gondolom, jelentősen megváltozott az élete.
- Az, hogy nem kapok levegőt és nem tudok sietni, cipelni, a műtétem, valamint a betegségem következménye. Ezt tudomásul veszem, és ennek megfelelően élek. Mindig van nálam fúvóka, és csak a lakóhelyem közelében közlekedem. A kutyáimat sétáltatom, lemegyek a közértbe, de távolabbi utazásokra, ügyintézésekre nem vállalkozom. A városközpontba is csak kísérettel tudok menni, mert szédülök és bizonytalan vagyok. A nővérem főz nekem: naponta elhozza az ebédet. Együtt megebédelünk, aztán segít a bedolgozói munkámban. Napi 14 órát dolgozom, szinte a munkába menekülök. Zacskókat ragasztgatok. Ezen kívül az állataim adnak nekem nagyon sok örömet. Igaz, miattuk sokat takarítok, porszívózok, de megéri. Nagyon hálásak és sok szeretetet tudnak adni. Hát így élek rokkantnyugdíjasként.

- Az ön esetében a kezelőorvosa javasolta, hogy szedjen vény nélkül kapható, speciális tápszert. Mi volt ennek az oka?
- A doktornőm véleménye az volt, hogy a tápszer - a megfelelő daganatellenes kezelések mellett - remélhetőleg szintén elősegíti majd, hogy a daganatos sejtek ne fejlődjenek újra. (…) Ez szerencsére így is történt: az onkológiai vizsgálatok eredményei alapján a tüdőben nem látható kóros elváltozás, a nyirokcsomóim tiszták, tumorkiújulás pedig nem igazolható. Mindez nagyon megnyugtat.

* * *

A fenti történet főszereplője gyógykezelése alatt folyamatosan szedte az Avemart, ami meggyőződése szerint jelentősen hozzájárult a betegség elleni sikeres küzdelemhez, az erre vonatkozó gondolatok azonban reklámetikai megfontolásból eltávolításra kerültek.
Az Avemar nem gyógyszer. Az Avemar speciális - gyógyászati célra szánt - fermentált búzacsírakivonatot tartalmazó tápszer daganatos betegek részére. Szedése ajánlott rosszindulatú daganatos megbetegedésben szenvedők klinikai onkológiai kezelésének (műtét, radioterápia, kemoterápia, immunterápia stb.) kiegészítésére. További információkért olvassa el tájékoztatóinkat.
(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.

Hírek az Avemarról: