Miért nem műthető a késői stádiumú rák?

A távoli szervekbe is áttétet adó daganatok esetében sokszor már nincs értelme a műtétnekA távoli szervekbe is áttétet adó daganatok esetében sokszor már nincs értelme a műtétnek
Daganatok.hu 2017. június 12.
Megosztás:

Gyakran fordul elő, hogy egy rákos megbetegedésre a műthetetlen, vagy operálhatatlan jelzőt használják. Ilyen esetekben nem feltétlenül van arról szó, hogy a daganatot nem lehet műtéti eljárással eltávolítani a beteg testéből, inkább arról, hogy ennek az operációnak nem lenne haszna.

Műtéti beavatkozásra alapvetően két esetben kerül sor, ha még van remény a beteg gyógyulására, illetve ha ezzel a beavatkozással időt lehet nyerni.

Vannak azonban olyan esetek is, amikor már nincs értelme a műtétnek.

Előrehaladott, áttétes stádiumú daganatok

Ilyen esetet jelentenek az előrehaladott, más szervekbe is áttétet adott tumorok.

A késői stádiumú rák esetében a sejtek már annyira agresszívvé válnak, hogy könnyedén bejutnak a véráramba, és hiába távolítják el a daganatot, azonnal újabb képződik.

Ráadásul ez az agresszivitás olyan mértékű, hogy az eltávolított daganat méretét az új tumor is napok, vagy legjobb esetben hetek alatt képes elérni.

Az ilyen állapotban lévő beteg csak felesleges tortúrának (például egy kemoterápiás kezelésnek) és utána rehabilitációnak lenne kitéve olyankor, mikor az idő amúgy is ellene dolgozik.

Ezért dönthetnek úgy az orvosok, hogy inkább a beteg életét próbálják minél kényelmesebbé tenni, és operálhatatlannak ítélik a daganatot.

(Házipatika

Oncompass Medicine Precíziós Onkológiai Program

Az Oncompass Medicine molekuláris diagnosztikai laboratóriuma és információs központja a molekuláris diagnosztika legfrissebb eredményeit és módszereit alkalmazva igyekszik megtalálni a daganatos betegségben szenvedők számára az adott időpontban legmegfelelőbb kezelési lehetőségeket.

Miben tudunk segíteni?

A Precíziós Onkológiai Programunkban a személyre szabott onkológiai ellátás lehetőségeit mutatjuk be a daganatos betegek számára.

Minden daganatos megbetegedés genetikai eredetű, és számos, a daganatot okozó génhiba esetében már személyre szabott onkológiai kezelés adható. A molekuláris diagnosztika a daganatos betegség okát tárja fel, az azonosított génhibák alapján egy speciális onkológiai szoftver segítségével meghatározzuk a daganat támadáspontját (molekuláris célpont) és a célponttal összefüggésbe hozható személyre szabott gyógyszereket. A személyre szabott onkológiai ellátáshoz több feltételnek kell megfelelnie, ennek felméréséhez kérjen időpontot személyes konzultációra!

A személyre szabott kezelési terv minden olyan daganattípusban felállítható, amelyben az azonosított génhibáknak megfelelő kezelés elérhető.

Virtuális Molekuláris Tumor Board

A VMTB szolgáltatás keretében az Oncompass Medicine egyedülálló módon kezelőorvosok és onkoteamek számára biztosít szakmai támogatást annak érdekében, hogy betegeiknek a nemzetközi ajánlásoknak megfelelő, legkorszerűbb precíziós onkológiai ellátást nyújthassák.

Az Oncompass Precíziós Onkológiai Program keretében igénybe vehető szolgáltatás során rugalmasan igazodunk a klinikusi igényekhez, a hét bármely napján, különböző időpontokban biztosítunk lehetőséget az esetek megbeszélésére, amely az adatvédelmi előírásoknak megfelelően, biztonságos online platformon történik.

(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.