Egynapos diagnosztikai központot alakítanának ki az Országos Onkológai Intézetben

Országos Onkológiai IntézetOrszágos Onkológiai Intézet
Daganatok.hu 2017. április 27.
Megosztás:

Az Országos Onkológiai Intézet elképzelése, hogy kialakít az intézeten belül egy egynapos diagnosztikai központot. Ez azt jelenti, hogy ha pályázatok révén meg tudjuk építeni ezt a centrumot, akkor egy vagy két nap alatt is el lehet majd jutni a daganat diagnózisáig - mondta az InfoRádiónak Kásler Miklós professzor, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója.

Manapság már akár egy-két nap alatt is diagnosztizálni lehet a rákot, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója pedig bízik abban, hogy hamarosan ez már itthon is lehetővé válik. Ehhez új módszerekre nincs szükség, pályázati lehetőségekre annál inkább - nyilatkozta Dr. Kásler Miklós, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója az InfoRádiónak.

A szakember szerint jelenleg ideális esetben két hét, sokszor azonban csak két-három hónap alatt végzik el Magyarországon a szükséges vizsgálatokat. A diagnózishoz szükséges összes vizsgálatot ugyanis a legtöbb helyen nem lehet egyszerre elvégezni: az egyik helyen megcsinálják a labort, utána elküldik a beteget egy másik helyre a CT-t elvégezni, ahol nincs MR, akkor vár a CT-re két hetet, egy harmadik helyen az MR-re még három hetet, vár a szövettanra, vár a molekulárpatológiai vizsgálatra - sorolta Dr. Kásler Miklós.

A főigazgató szerint ezen az időszakon drasztikusan lehetne rövidíteni. "Az Országos Onkológiai Intézet elképzelése az, hogy kialakít az intézeten belül egy egynapos diagnosztikai központot. Ez azt jelenti, hogy ha pályázatok révén meg tudjuk építeni ezt a centrumot, akkor el lehet jutni a daganat diagnózisáig egy vagy két nap alatt" - hangsúlyozta a főigazgató. Hozzátette: a korszerű terápiák legtöbbje már elérhető itthon, az egynapos diagnosztikai központ kialakításához helyre és pályázati lehetőségre lenne szükség elsősorban.

(Házipatika)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.