A daganatok IMRT alapú sugárkezelésének fejlesztése Bihar-Bihor régióban

Daganatok.hu 2011. szeptember 28.
Megosztás:

A Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében a DEOEC Sugárterápia Tanszék és a Nagyváradi Orvostudományi Egyetem Onkológiai Osztálya közös pályázatot (HURO/0802/010) nyújtott be és nyert el, amely célja, hogy a határ menti daganatos betegek is az európai standardnak megfelelő sugárkezelésben részesüljenek.

Intenzitás modulált radioterápia a Regionális Onkoradiológiai Centrumban

A projekt megvalósulása során a nagyváradi szakemberek (orvosok, fizikusok, asszisztensek) modern sugárterápiás képzésén túl, 1200 határon túli beteg ingyenes sugárkezelésére is sor kerül és további 2500 hazai beteg kap modern teleterápiás kezelést. A határon túli szakember utánpótlás érdekékében vállaltuk az érdeklődő Romániai orvostanhallgatók sugárterápiás oktatását. Az oktatási anyagot mind audiovizuális formában, mind pedig az egyes szakterületek számára készített jegyzetek, valamint a betegek részére készített kiadványok formájában biztosítjuk.

A betegek beutalása a helyi onkoteamek (onkológiával foglalkozó szakorvos csoport) döntése alapján történik, majd a kezelés tervezése, előkészítése, ellenőrzése és a frakcionált külső besugárzás a Debreceni Sugárterápia Tanszéken valósul meg. A kezelés ambulánsan zajlik, de limitált esetben lehetőség van a tanszék fekvő osztályán való elhelyezésre. A daganatok szerv-specifikus sugárkezelése mellett a betegek komplex kezelésére törekszünk, amiben diétás szakember, gyógytornász, pszichológus vesz részt.

További cél, hogy beteg-edukációval a daganatok kialakulásáért felelős oki tényezőket feltárjuk, és hogy a betegek elsajátítsák az egészséges életmód modellt, amivel törekszünk a kezelés alatt jelentkező mellékhatások lehetőség szerinti kivédésére, vagy csökkentésére/megszüntetésére. Végezetül vállaltuk, hogy a holisztikus betegellátás keretében biztosítjuk a betegek pszicho-onkológiai követését is.

Forrás: Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Sugárterápia Tanszék

Oncompass Medicine Precíziós Onkológiai Program

Az Oncompass Medicine molekuláris diagnosztikai laboratóriuma és információs központja a molekuláris diagnosztika legfrissebb eredményeit és módszereit alkalmazva igyekszik megtalálni a daganatos betegségben szenvedők számára az adott időpontban legmegfelelőbb kezelési lehetőségeket.

Miben tudunk segíteni?

A Precíziós Onkológiai Programunkban a személyre szabott onkológiai ellátás lehetőségeit mutatjuk be a daganatos betegek számára.

Minden daganatos megbetegedés genetikai eredetű, és számos, a daganatot okozó génhiba esetében már személyre szabott onkológiai kezelés adható. A molekuláris diagnosztika a daganatos betegség okát tárja fel, az azonosított génhibák alapján egy speciális onkológiai szoftver segítségével meghatározzuk a daganat támadáspontját (molekuláris célpont) és a célponttal összefüggésbe hozható személyre szabott gyógyszereket. A személyre szabott onkológiai ellátáshoz több feltételnek kell megfelelnie, ennek felméréséhez kérjen időpontot személyes konzultációra!

A személyre szabott kezelési terv minden olyan daganattípusban felállítható, amelyben az azonosított génhibáknak megfelelő kezelés elérhető.

Virtuális Molekuláris Tumor Board

A VMTB szolgáltatás keretében az Oncompass Medicine egyedülálló módon kezelőorvosok és onkoteamek számára biztosít szakmai támogatást annak érdekében, hogy betegeiknek a nemzetközi ajánlásoknak megfelelő, legkorszerűbb precíziós onkológiai ellátást nyújthassák.

Az Oncompass Precíziós Onkológiai Program keretében igénybe vehető szolgáltatás során rugalmasan igazodunk a klinikusi igényekhez, a hét bármely napján, különböző időpontokban biztosítunk lehetőséget az esetek megbeszélésére, amely az adatvédelmi előírásoknak megfelelően, biztonságos online platformon történik.

(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.