A terápia eredményessége miatt fontos a sugárkezelés mellékhatásainak megelőzése

Daganatok.hu
Megosztás:

A sugárkezelés egyik leggyakoribb mellékhatása a bőrgyulladás. A betegek 80-90%-át érinti és a sugárkezelés megkezdése után 2-3 héttel jelentkezik. A legfőbb probléma az, hogy ha bőrgyulladás alakul ki, a kezelést be kell szüntetni. A Radiocare krémet kifejezetten a sugárterápia okozta bőrgyulladás megelőzésére és kezelésére feljesztették ki, hatékonyságát klinikai vizsgálatok is igazolják.

A sugárterápia a daganatos betegek kezelésében a második leggyakrabban alkalmazott terápiás eljárás. A daganatos betegek mintegy fele részesül kezelése alatt valamikor besugárzásban.

A kezelőorvos a daganat típusa, elhelyezkedése szerint meghatározza a szükséges besugárzás dózisát és a kezelés mennyiségét. Az így meghatározott besugárzási terv alapján történik a beteg sugárkezelése.

A sugárkezelés ideje alatt az orvos a beteget gondosan követi: ellenőrzi a besugárzásra adott válaszreakciókat, szükség esetén módosít a besugárzási terven. Mindenképpen fontos, hogy a beteg minden előírt kezelésen időben megjelenjen, mert egy-egy kezelés késedelmes elvégzése vagy kiesése a sugárkezelés hatékonyságát nagymértékben csökkentheti.

A sugárkezelés egyik leggyakoribb mellékhatása a bőrgyulladás. A betegek 80-90%-át érinti és a sugárkezelés megkezdése után 2-3 héttel jelentkezik. A legfőbb probléma az, hogy ha bőrgyulladás (radiodermatitis) alakul ki, a kezelést be kell szüntetni.

Minden egyes sugárkezelés nélküli nap 1,5%-kal csökkenti a tumor kezelésének eredményességét, ezért nagyon fontos a radiodermatitis megelőzése és kezelése! A Radiocare® krémet kifejezetten a sugárterápia okozta bőrgyulladás megelőzésére és kezelésére feljesztették ki.

A Radiocare® sugárterápiás krém aktív hatóanyaga a Cryptomphalus aspersa tisztított nyálkája, rövidített néven a CAS. A CAS erős regeneráló és antioxidáló hatású, mely segít megvédeni a bőrt az aggresszív külső behatásoktól, mint például az égés és az ionizáló sugázás. Segíti a bőr kollagén újratermelődését (semelyik más molekula nem képes erre) és a hámosodás folyamatát.

Dr. Bajcsay András, az Országos Onkológiai Intézet Sugárterápiás Osztályának részlegvezető főorvosa jó tapasztalatairól számolt be a Radiocare® krémmel kapcsolatban:

“Gyakorlatilag már a besugárzás tervezésénél felhívjuk a betegek figyelmét a lehetséges mellékhatásokra, és azok megelőzésének fontosságára. Azon betegek esetén, akik a Radiocare® krémet használták, mindenkinél végig tudtuk vinni a kezelést. Tapasztalatom szerint a krém lényegesen csökkentette a radiodermatis-es reakciókat, illetve ha jelentkeztek is, jóval hamarabb elmúltak. A Radiocare® krém használata akkor a leghatékonyabb, ha már az első sugárkezelés előtt két héttel elkezdi a beteg naponta kétszer vékonyan bekenni az érintett bőrfelületet."

A Radiocare® krém hatékonyságát klinikai vizsgálatok is igazolják. Sugárkezelésben részesült emlőrákos betegeken kimutatták, hogy I-II-es fokozatú radiodermatitisben (sugárterápia okozta bőrgyulladásban) a Radiocare® használata hatékonyabb, mint a hagyományos eljárások. A megelőző terápia szignifikánsan csökkenti a radiodermatitis kialakulását. Nincs mellékhatása és jól tolerálható. A Radiocare®-t mind a betegek, mind a kezelőorvosok hatékonynak ítélték meg.

(X)

Oncompass Medicine Precíziós Onkológiai Program

Az Oncompass Medicine molekuláris diagnosztikai laboratóriuma és információs központja a molekuláris diagnosztika legfrissebb eredményeit és módszereit alkalmazva igyekszik megtalálni a daganatos betegségben szenvedők számára az adott időpontban legmegfelelőbb kezelési lehetőségeket.

Miben tudunk segíteni?

A Precíziós Onkológiai Programunkban a személyre szabott onkológiai ellátás lehetőségeit mutatjuk be a daganatos betegek számára.

Minden daganatos megbetegedés genetikai eredetű, és számos, a daganatot okozó génhiba esetében már személyre szabott onkológiai kezelés adható. A molekuláris diagnosztika a daganatos betegség okát tárja fel, az azonosított génhibák alapján egy speciális onkológiai szoftver segítségével meghatározzuk a daganat támadáspontját (molekuláris célpont) és a célponttal összefüggésbe hozható személyre szabott gyógyszereket. A személyre szabott onkológiai ellátáshoz több feltételnek kell megfelelnie, ennek felméréséhez kérjen időpontot személyes konzultációra!

A személyre szabott kezelési terv minden olyan daganattípusban felállítható, amelyben az azonosított génhibáknak megfelelő kezelés elérhető.

Virtuális Molekuláris Tumor Board

A VMTB szolgáltatás keretében az Oncompass Medicine egyedülálló módon kezelőorvosok és onkoteamek számára biztosít szakmai támogatást annak érdekében, hogy betegeiknek a nemzetközi ajánlásoknak megfelelő, legkorszerűbb precíziós onkológiai ellátást nyújthassák.

Az Oncompass Precíziós Onkológiai Program keretében igénybe vehető szolgáltatás során rugalmasan igazodunk a klinikusi igényekhez, a hét bármely napján, különböző időpontokban biztosítunk lehetőséget az esetek megbeszélésére, amely az adatvédelmi előírásoknak megfelelően, biztonságos online platformon történik.

(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.