
Sokáig együttműködött az orvosokkal, majd váratlanul beszüntette a kemo- és sugárterápiás kezelések felvételét az a nő, aki 2011 júliusában halt meg emlőrákban. A daganatellenes kezelések helyett "Amerikában már bizonyítottan gyógyító hatású őssejt-készítményt" kezdett szedni, amelyekért összesen 32 millió forintot utalt át egy kiskunfélegyházi férfinak. Mindez azért különösen szomorú, mert a hagyományos orvosi kezelésekkel 60-90 százalék körüli lehetett volna a túlélési esélye.
Életmód híreink:
A rendszeres rövid ideig tartó erőteljes fizikai aktivitás is csökkentheti a halálozás kockázatát
Hogyan okozhat a légszennyezettség tüdőrákot a nemdohányzókban?
Az alkoholfogyasztás okozhat-e rosszindulatú daganatot?
Út a polcokig: gyógyszerek és étrend-kiegészítők
Minden évszakban fontos a bőrrák kockázatának csökkentése
Kapcsolódó háttéranyagaink:
A történetről tavaly júliusban, illetve októberben lehetett először olvasni, most pedig azért került ismét a hírekbe, mert az ügyészség csalás és kuruzslás miatt emelt vádat a rákbeteg nőt alaposan átverő férfi ellen.
A Petőfi Népe online híradása szerint az idős asszonynál 2009 májusában diagnosztizáltak emlőrákot. A nő kezdetben együttműködött az orvosokkal, és beleegyezett a kemo- és sugárterápiás kezelésekbe. Később azonban megszakította ezeket a kezeléseket, és inkább ismeretlen eredetű kapszulákat kezdett szedni. Ezekről azt hitte, hogy "az egyik amerikai professzor" által kidolgozott őssejt-terápiáról van szó, amely a rákgyógyítás jelenleg legkorszerűbb, de még csak kísérleti stádiumban lévő módszere.
Természetesen szó sem volt ilyesmiről. A rendőrség vizsgálatai kiderítették, hogy a negyven év körüli L. Zsolt a drogériákban és a benzinkutaknál is kapható fokhagymatablettát, szójazselét, vízhajtót és C-vitamint tett a címke nélküli orvosságos üvegcsékbe. Ezek a kapszulák nem ártottak és nem is gyógyítottak, viszont rettenetesen sokba kerültek: a hölgy 2009 nyarától 2011 májusáig csaknem 32 millió forintot utalt át a vádlottnak, és még egy ingatlant is eladott, hogy fizetni tudjon - írja a Petőfi Népe online.
A történet több dolog miatt is igen tanulságos. Egyrészt természetesen nem érdemes hagyni, hogy olyan emberek férkőzzenek a bizalmunkba, akik ismeretlen eredetű, ám hatékonynak mondott kezeléseket ígérgetnek. Másrészt érdemes megbízni az orvosok által ajánlott daganatellenes kezelésekben. Nem biztos ugyan, hogy ezek a terápiák képesek elhozni a gyógyulást, de éppen az emlőrák esetében ma már igen jó túlélési arányokról beszélhetünk.
"Az időben megműtött betegek 30 vagy ennél több évet is leélhetnek úgy, hogy teljes mértékben daganatmentesek maradnak. Az összes emlőrákos eset 75-80%-ában - az európai statisztikai átlagok szerint - teljes mértékű gyógyíthatóságról beszélhetünk" - válaszolta korábbi kérdésünkre dr. Sugár István, a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömbjének sebész docense.
Október az emlőrák hónapja, így az érdeklődők több előadáson és rendezvényen is részt vehetnek, ahol onkológus és az emlőrákkal foglalkozó egyéb szakemberek fognak válaszolni a kérdésekre. A szervezők mindenkit szeretettel várnak az alábbi rendezvényekre:
HER2 betegklub október 4-én: előadások és beszélgetés az emlőrákról
Nyílt nap a női egészségről és az emlőrákról október 6-án
* * *
Kapcsolódó anyagunk:
Dr. Bittner Nóra előadása az emlőrák kezelési lehetőségeiről (2011. március, HER2-Klub):
Daganatos betegség és táplálkozás
Az egyik legfontosabb dolog, amit tehet annak érdekében, hogy maximalizálja a rákgyógyító kezelés hatását és elősegítse gyorsabb felépülését, hogy a lehető legjobb tápláltsági állapotba hozza magát. Honlapunkon olvashat a megváltozott tápanyagigényről, a megfelelő táplálkozás fő akadályairól, valamint a speciális, gyógyászati célra szánt élelmiszerek szerepéről.
Részletek: Daganatdieta.hu
Étrend rákbetegségben |
Kérdezze dietetikusunkat! |
Kalkulátorok |
Receptek |
(hirdetés)
Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.