Túl mindenen, megnyugodva

2009. január 22.
Megosztás:

A 69 éves nyugdíjas nyomdász Hemingway-szerű figura. Olvasott, a világra nyitott ember, aki 22 éves korától három éven át félnehéz súlyban bokszolt. Ebből az országból mindig elvágyott, nagyon szeretett volna külföldön élni. Az életben sok minden megtörhette volna, de semmi sem törte meg, és a rák sem tudta legyőzni.

Sváb családban nőttem fel. Gyerekkoromban ki akartak telepíteni bennünket Stuttgartba, de édesapám körmeszakadtáig ragaszkodott Magyarországhoz és azon belül is Soroksárhoz. Ma is Soroksáron élünk. 1956-ban disszidálni akartam. Még ma is bánom, hogy akkor nem sikerült. A határon kaptak el, és visszatoloncoltak. Még most is úgy gondolom, ha akkor sikerült volna kijutnom külföldre, vagyonokat kereshettem volna.

1994-ben úgy mentem el nyugdíjba, 50 évnyi szakszervezeti tagság után, hogy szólt a főnököm, rúgjak ki két embert. Én mondtam neki, hogy ha valakit ki akar rúgni, akkor rúgja ki ő. Aztán mondtam neki, tudok egy sokkal jobb megoldást. Én elmegyek nyugdíjba, és a két ember pedig marad. Tizenhárom éve vagyok nyugdíjban, azóta egyáltalán nem dolgozom. Azért mégiscsak 42 éven át fizikai munkát végeztem, 24 mázsás alkatrészeket illesztettem össze. Őszintén szólva nem igazán csodálkoztam, hogy 57 éves korom után a gerincemmel súlyos problémák adódtak. Akkor egy évig injekciókúrával kezeltek. Aztán 2003-ban összecsúszott a gerincem és az Országos Baleseti Sebészeti Intézetben megműtöttek. Nyolcórás volt a műtét, és fémeket helyeztek a gerincembe, amit 2 csavarral építettek össze.

Azonban a kezelésektől függetlenül 2001-ben rendszeresen fájt a jobb oldalam, és úgy éreztem, mintha egy pingpong labdát nyeltem volna. Az orvosom elküldött tükrözésre, és a monitoron saját magam láthattam a rákomat. Egy dió nagyságú vastagbéltumort találtak, és 5-6 szétszóródottat. 2001 februárjában négyórás műtéten mentem keresztül, hála Istennek kivezetés nem történt. Ahogy kikerültem a kórházból, 2001 márciusától elkezdtem szedni az Avemart, és szedem a mai napig is.

Sugarazni én nem engedtem magam, viszont fél éven keresztül havonta egy hétig infúzió formájában kemoterápiás kezelést kaptam, melyet elég jól bírtam. Kontrollokra azóta is rendszeresen járok. 2002-ben megismételték a vizsgálatokat, de - szerencsére - a gyomortükrözés és a hasi ultrahangvizsgálat során a májban sem találtak áttétet. Összesen ötször tükröztek, de mindannyiszor negatívak lettek a leleteim.

A betegségem során sokat tépelődtem azon, hogy mitől és miért lettem beteg? Végül megkérdeztem a műtétet végző főorvosomat, hogy mitől kaptam rákot, amikor nem iszom, nem dohányzom, nem teszem tönkre a szervezetem. Azt mondta a főorvos úr, hogy nagyon egyszerű: anyukám tüdőrákban halt meg, és a rákra való hajlam öröklődhet. (...)

Meg vagyok győződve arról, hogy a gyógyuláshoz optimista életszemlélet is kell! Hit abban, hogy én nem fogok meghalni. Láttam a kórházban embereket, akik amikor megtudták, hogy rákjuk van, begubóztak. Sokan belenyugszanak, hogy meg fognak halni. Én viszont azt mondtam magamban: "Az életben annyi nehézséget legyőztem. Ezen a gyilkos kóron is úrrá kell lenni! Felkerestem más szakterületen jártas orvosokat, akik segítettek abban, hogy a műtét után is karban tartsam magam.

Ami a nyugdíjas életemet illeti, 50 éves koromban elváltam. Lányom akkor 14 éves volt. Összesen két feleségem volt és jelenleg az élettársammal élek. Vele értem meg magam legjobban. Igaz, külön lakásban élünk, és hétvégeken találkozunk, néha hét közben is. Ez így ideális. Egy utcányira lakom a Dunához, így gyakran járok le horgászni. Ez a legkedveltebb időtöltésem.

(X)

* * *

A fenti történet főszereplője gyógykezelése alatt folyamatosan szedte az Avemart, ami meggyőződése szerint jelentősen hozzájárult a betegség elleni sikeres küzdelemhez, az erre vonatkozó gondolatok azonban reklámetikai megfontolásból eltávolításra kerültek.
Az Avemar nem gyógyszer. Az Avemar speciális - gyógyászati célra szánt - fermentált búzacsírakivonatot tartalmazó tápszer daganatos betegek részére. Szedése ajánlott rosszindulatú daganatos megbetegedésben szenvedők klinikai onkológiai kezelésének (műtét, radioterápia, kemoterápia, immunterápia stb.) kiegészítésére. További információkért olvassa el tájékoztatóinkat.
(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.

Hírek az Avemarról: