A HPV és a méhnyakrák összeállítás tartalma:
A méhnyakrák összeállítás kezdőoldala
HPV és méhnyakrák
Milyen problémákat okozhat a HPV nőkben?
Hogyan folyik a méhnyakrákszűrés?
Hogyan fertőz a HPV?
Milyen HPV-vizsgálat létezik?
Mikor finanszírozza a társadalombiztosítás a HPV-vizsgálatokat?
Miért javasolt a HPV-teszt?
Gyógyítható-e a HPV-fertőzés?
Mikor segít a HPV elleni oltás?
A férfiak és a HPV
A partner fertőzöttsége
Kapcsolódó anyagok:
HPV oltás csak méhnyak-szűréssel
Nőgyógyászati daganatok - Szánthó András válaszolt
Női nemi szervekből kiinduló daganatok
A HPV az egyik leggyakoribb szexuális úton terjedő fertőzés, mellyel a szexuálisan aktív felnőttek 80 százaléka találkozik élete során. A HPV szexuális érintkezéssel terjed, legtöbbször hüvelyi vagy végbélben végzett közösülés révén. Mivel a HPV sokszor nem okoz tüneteket, a legtöbb férfi és nő úgy kapja el és adja tovább, hogy észre sem veszi.
Több mint 40 HPV-típus adódhat át szexuális érintkezés révén, melyek nők esetében a szeméremtest, hüvely, méhszáj, a gát és a végbélnyílás környékét fertőzhetik meg, férfiak esetén a nemi szervek és a végbélnyílás környékének bőrét. Az óvszerrel való védekezés jelentősen csökkentheti a fertőzés esélyét, azonban nem nyújt teljes védelmet, hiszen a HPV bőrérintkezés útján is átadható.
Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.