Rákkutatás
-
Magyar rákkutatót is meghívtak a giga technológiai világkiállításra Szaúd-Arábiába
2023. február 6.A világ legjelentősebb technológiai szakemberei február 6. és 9. között Rijádban gyűlnek össze a LEAP 2023 világkiállításon és konferencián. A LEAP meghívottja magyar részről Dr. Peták István rákkutató, az Oncompass Medicine egyik alapítója és tudományos igazgatója, aki a rák elleni harc világnapja - február 4. - után két nappal tart előadást Szaúd-Arábiában.
-
A daganatsejtek DNS-ének feldarabolása is hatékony lehet a rákkezelésben
2020. november 26.A DNS célzott, rendkívül pontos szerkesztését lehetővé tévő CRISPR/Cas9 molekuláris olló alkalmazása rendkívül hatékonynak bizonyult két agresszív ráktípus kezelésében egérkísérletek során.
-
Gyógyszer nélkül is lehetne pusztítani a rákot
2020. október 14.Olyan trójai lóként viselkedő aminosavat fejlesztettek ki, ami rákellenes nanorészecskéket csempész be a szervezetbe, így mindenféle gyógyszer nélkül lehetne elpusztítani a daganatos sejteket.
-
Atomerő-mikroszkóp szűri ki a vérben keringő tumorsejteket
2020. június 15.Egy kutatócsoport arról számolt be, hogy olyan új eszközt sikerült kifejleszteni, amely atomerő-mikroszkóp segítségével képes kiszűrni a vérben keringő, potenciálisan áttéteket okozó tumorsejteket.
-
Magyar eredmények tehetik hatékonyabbá a leukémia kezelését
2020. március 1.A daganatos sejtek gyógyszerekkel szembeni ellenállásában fontos szerepet játszó folyamatot talált a Lendület program Bödör Csaba vezetésével működő kutatócsoportja.
-
Új módszer a véráramban keringő melanómasejtek kimutatására
2020. március 1.Ausztrál kutatók olyan diagnosztikai módszert fejlesztettek ki, mellyel a korábbinál nagyobb pontossággal mutathatók ki a vérből az áttéteket okozó keringő tumorsejtek.
-
Arany nanorészecskék észlelhetik a rákos sejteket
2020. március 1.Arany nanorészecskék segítségével ismeri fel a rákot egy új vérvizsgálat, amely a tumoros sejtek által kibocsátott jelek észlelésére is képes, számoltak be legfrissebb eredményeikről az ausztrál Queenslandi Egyetem kutatói, akiknek úttörő technológiája elősegítheti a korábbi betegségfelismerést és a hatékonyabb kezelést.
-
Mi a fehérjék szerepe a daganatos elváltozások kialakulásában?
2020. január 3.A fehérjék daganatos elváltozások kialakulásában betöltött szerepét is vizsgálják a pécsi és a debreceni egyetem munkacsoportjai egy több mint egymilliárd forintos uniós támogatású kutatás keretében.
-
Mennyi daganatot váltanak ki a krónikus fertőzések?
2020. január 3.A legfrissebb adatok szerint a daganatos megbetegedések közül minden nyolcadiknak az oka valamilyen bakteriális-, virális- vagy parazita-okozta fertőzés volt 2018-ban.
-
Az OOI munkatársai a sejtek oxigén elleni védekezésének új útvonalát tárták fel
2020. január 3.A felfedezés felhívja a figyelmet a betegségek és az egészséges életfunkciók finomhangolt oxidatív vonatkozásaira, valamint alátámasztja korábban nem ismert, jelentős sejten belüli védekező mechanizmusok létezését oxidációs károdosások ellen.