Gyógyult rákbeteg művészek bemutatója Budapesten

Daganatok.hu 2013. június 14.
Megosztás:

Június 12-től Szebeni András fotóművész és Raffay Béla szobrászművész műveiből láthatnak ízelítőt az érdeklődők "Életöröm" címmel. A rákbetegségből felgyógyult művészek alkotásaikkal kívánják felhívni a figyelmet a gyógyulásba vetett hit erejére és arra, hogy van segítség a küzdelemben. A kezdeményezésnek a Culevit készítmények újonnan nyílt mintaboltjának különterme ad otthont.

Bár napjainkban a prevenció kiemelt helyen szerepel az egészségügyi kommunikációban, továbbra is rendkívül magasak hazánk megbetegedési statisztikái. A művészek alkotásaikkal amellett emelnek szót, hogy a kezelések iránti bizalom, a gyógyulás esélyeinek elfogadása, valamint az életbe vetett hit együttesen legyőzhetik a rákbetegséget.

Raffay Béla 2000-ben szembesült betegségével: felesége vette észre azt a kulcscsont alatti daganatot, melyről kiderült, hogy non-Hodgkin kórról - a nyirokrendszer daganatos betegségeinek egyikéről - és annak is egy igen agresszív fajtájáról van szó. Szebeni Andrásnál 2003-ban állapítottak meg tüdőrákot.

A betegség felismerését mindkettőjük esetében hosszas orvosi kezelések követték, majd sajnos mindkét esetben áttétek keletkeztek, így második alkalommal is fel kellett venniük a harcot a betegséggel. Az egészségükért folytatott küzdelem bármekkora terhet is jelentett, egyvalami nem változott: továbbra is folytatták az alkotást.

Találkozás és életre szóló barátság

Mindkettejük figyelmét a kemoterápia során hívták fel egy magyar rákkutató találmányára. Bélának az Onkológiai Intézet egy pszichológusa, Andrásnak pedig a terápiát végző szakápoló beszélt arról a lehetőségről, melyért egy életre hálásak. A találmány dr. Kulcsár Gyula biokémikus nevéhez kötődik, aki a szervezet természetes tumorellenes védelmének a felfedezője.

Raffay Béla alkotását Szebeni András fotózta

Több évtizedes tudományos kutatásokkal is alátámasztott felfedezése vezetett annak a készítménynek a fejlesztéséhez, amelyet a művészek is alkalmaztak a hagyományos orvosi kezelések kiegészítéseként. Szebeni András egykori, pécsi kiadóján keresztül személyesen is eljutott dr. Kulcsár Gyulához, csakúgy, mint Raffay Béla, aki egy kisplasztikát ajándékozva ismerkedett meg a kutatóval.

"Életöröm", inspiráció, művészet

"Nem szabad magunkba fordulni, de tagadni sem szabad. Mindent meg kell tenni a gyógyulás érdekében, megválogatva, hogy hogyan élünk. Fel kell mérni, hogy vannak lehetőségek. Végül tenni kell azt, ami éltet!"- tanácsolja Szebeni András.

Mára kimondhatjuk: a művészek meggyógyultak. Kulcsár Gyulával azóta is tartják a kapcsolatot és szívesen működnek együtt. Idén közös művészi munkájuk is megvalósult, melyet gyógyulásuk inspirált. A műveikből készült válogatás a Culevit (Budapest VII. Klauzál tér 4.) most megnyílt mintaboltjában látható június 12-étől június 30-ig.

Forrás: Newdoor Communications 

 

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.