Lélekápoló rendezvénysorozat indult az Országos Onkológiai Intézetben

Dr. Mátrai Zoltán, Csik Melinda és Petrányi Gergely (Fotó: Réti Bori)Dr. Mátrai Zoltán, Csik Melinda és Petrányi Gergely (Fotó: Réti Bori)
Daganatok.hu 2012. október 25.
Megosztás:

Az Országos Onkológiai Intézet és az Európa Szívében Alapítvány közös, "lélekápoló" rendezvénysorozatba kezdett. A szervezők célja, hogy az intézet falain belül lehetőséget teremtsenek a betegeknek és ápolóiknak olyan pozitív közösségi élmények megélésére, melyek a fizikai gyógyulást a lelki feltöltődés segítségével teszik hatékonyabbá. Az érdeklődők a rendezvényeken zenei koncerteket hallgathatnak, képzőművészeti és természettudományi kiállításokat tekinthetnek meg.

Elsőként Petrányi Gergely lepkész kiállítását, 2012. november 3-ig az intézet 3-as épületének aulájában. Petrányi magyarországi és nemzetközi környezet- és természetvédelmi célok megvalósítása érdekében folytat természetvédelmi alapkutatásokat, ehhez kapcsolódóan pedig ismeretterjesztést és kiállításokat szervez - írja az Országos Onkológiai Intézet sajtóközleménye.

A kiállításnak az onkológiai intézet új épülete ad otthont (Fotó: Réti Bori)
További képek a kiállításról

Petrányi tudományos tevékenységének alapját egy taxonómiai célú lepkegyűjtemény képezi, melynek felállítását és fenntartását az Újpesti Lepkemúzeummal, a Magyar Természettudományi Múzeummal és a müncheni Zoologische Staatssammlunggal együttműködésben végzi.

Fotó: Réti Bori
További képek a kiállításról

A közelmúltban gyűjtőutakat szerveztek többek között Románia, Bulgária, Irán, Thaiföld és több más palearktikus ország területére. Az utakról több előadás, illetve az ott gyűjtött anyagból kiállítások kerültek megrendezésre. Petrányi Gergely munkásságából, tudományos tevékenységéből szeretnénk ízelítőt adni az Országos Onkológiai Intézet betegei, látogatói részére, tárolókban elhelyezett lepkék, illetve fotók bemutatásával - írja az intézet közleménye.

Forrás: Országos Onkológiai Intézet 

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.