A LIVE AGAIN! "Élj Újból!" Rákellenes Alapítvány támogatásával 2011. október 18-án tizedik alkalommal jelentkezett az "Élj Újra!" ismeretterjesztő, tanácsadó-gondozó műsor a 6-os csatorna műsorán. Az őszi szezon harmadik adásának összefoglalóját alább olvashatják, és cikkünkben megtekinthető a teljes adás videófelvétele is.
A tizedik adásban folytattuk a szeptemberi első adásunkban megígért témát, nevezetesen, hogy miként lehetne a kiegészítő terápiákról korrekt tájékoztatást nyújtani a betegeknek és ezeket megbeszélni az orvossal, esetleg megoldani, hogy ajánlhatóak legyenek a hagyományos kezelések mellett. Ebben az ügyben lépett előre a Rák Ellen az Emberért, a Holnapért Társadalmi Alapítvány, amikor egy szimpóziumot rendezett, "Kiegészítő módszerek a daganatos betegek életminőségének javításában a kutatások és a tapasztalatok fényében" címmel.
E rendezvényről tudósítottunk első összeállításunkban, amelyben megszólítottuk a szervező alapítvány képviseletében Rózner Klárát, és az ott előadók közül Beáta Bisophot, aki az onkológusi előrejelzés ellenére mégsem halt meg 30 évvel ezelőtt, hanem egy terápiának köszönhetően ma is egészségben él és segíti sorstársait.
Dr. Borodi Judit orvos-természetgyógyász elmondta nekünk, hogy az emberek mára egyre inkább a természetes gyógymódok felé fordulnak, mert a rendelkezésre álló nyugati típusú orvoslással nem érik el a megfelelő egészségi állapotot.
A nézők között jelen voltak az Immunal Kft. Tanácsadó Szolgálatának munkatársai, dr. Zsákai Csilla, és Mayherr Judit, akik elmondták, hogy szerintük itt kellett volna felszólania dr. Kulcsár Gyulának, a szervezet "saját természetese tumorellenes védelme" felfedezőjének.
Megszólítottuk dr. Tóth József onkológus főorvost, aki elmondta, hogy ő alkalmazza a kiegészítő módszereket, mert ha a hagyományos módszerektől nem gyógyulnak a betegek megfelelően, akkor keresni kell valamit, ami segít rajtuk. Elgondolását a gyakorlati tapasztalatok is igazolják.
Kisa Judit dietetikus elmondta, hogy az egészséges táplálkozás mintája a két háború közötti magyar középparaszti étrend volt, megtudjuk mennyi zöldséget kellene naponta ennünk, miért jó a magyar konyha és melyik ételünk ideális az egészséges táplálkozás szempontjából.
Prof. Dr. Ottó Szabolcstól, az Országos Onkológiai Intézet főigazgató helyettesétől megtudjuk, hogy miért fontosak a civil szervezetek a gyógyításban, és hogyan lehetne elindulni azon az úton, hogy rendet tehessünk a ma szinte kiismerhetetlen kiegészítő módszerek lehetőségek között. Ebben segíthet szerinte az ÁNTSZ és a most induló Népegészségügyi Program.
Az összeállítás után beszélgetett a műsorvezető Dombóvári Gábor a konferencián is előadást tartott dr. Vokó Zoltánnal, a Népegészségügyi Program koordinátorával. Vendégünk elmondta, hogy a civil szervezetek tevékenységükkel jól beilleszthetők a programba. A kiegészítő szerekkel, módszerekkel kapcsolatban elsősorban a felmerülő kérdéseket, kétségeket ismerhettük meg. E beszélgetés után következő adásainkban tovább folytatjuk ezt a témát, és keressük a megoldást e mindenki számára fontos kérdésben.
A műsor második összeállításában beszámoltunk képzeletbeli betegünk - József - gyógyításának következő állomásáról, a májműtétről, melynek menetét dr. Végső Gyula sebész adjunktus mutatta be. Ennek apropóján beszéltünk a máj anatómiájáról, és megtudtuk, hogy mi is az a májszalag és megismertük a vérellátáson alapuló sebészeti felosztást, a szegmentumokat.
Következő adásunkban az adjunktus úr már a közvetlen a májdaganatok sebészeti ellátásával foglalkozó módszereket ismerteti meg velünk József májdaganatának eltávolítása kapcsán. Viszontlátásra 2011. november 1-én, a következő adásban!
Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.