Élj újra! Versenyben a rákkal - a tizenegyedik adás videófelvétele

Daganatok.hu 2011. november 4.
Megosztás:

A LIVE AGAIN! "Élj Újból!" Rákellenes Alapítvány támogatásával 2011. november 1-én tizenegyedik alkalommal jelentkezett az "Élj Újra!" ismeretterjesztő, tanácsadó-gondozó műsor a 6-os csatorna műsorán. Az őszi szezon negyedik adásának összefoglalóját alább olvashatják, emellett a teljes adás videófelvétele is újra megtekinthető.

A műsorvezető Dombóvári Gábor bevezetőjében felkonferálta az adás egyetlen témáját - a kiegészítő készítményekkel kapcsolatos, sem a betegek, sem pedig az orvosok számára nem kielégítő áldatlan állapotot, és bemutatta a műsor vendégeit, akikkel a betegekkel készített riportokban elhangzottakról beszélgetett.

Az adás vendégei voltak személyesen:

Dr. Kőszeginé dr. Szalai Hilda, Országos Gyógyszerészeti Intézet, GYEMSZI-OGYI, főigazgató-helyettes;

Prof. Dr. Ottó Szabolcs, Országos Onkológiai Intézet, főigazgató-helyettes;

Dr. Borodi Judit, orvos-természetgyógyász;

És telefonon:

Dr. Martos Éva PhD, Országos Élelmezéstudományi Intézet, főigazgató.

A beszélgetést azért kezdeményeztük, hogy elindítsunk egy olyan együttgondolkodást, amely elvezethet egy új szabályozási rendszerhez, és amelynek alapján a betegek és az orvosok is tájékozódni tudnak a kiegészítő készítmények és terápiák területén, és a "valóban működő módszerek és szerek" ajánlhatóak lennének a betegeknek.

A téma kiemelt fontossága miatt a vendégek adásban elhangzó gondolatait nem foglaltuk össze - kérjük nézzék meg az adás felvételét!

Következő, november 15-i adásunkban a mai témával kapcsolatban vendégünk lesz a stúdióban (is) dr. Martos Éva PhD, az Országos Élelmezéstudományi Intézet (OÉTI) főigazgatója.

Viszontlátásra 2011. november 15-én, a következő adásban!

A műsorról információt az érdeklődők a www.rakbetegseg.com oldalon, valamint a www.lpmedia.hu honlapján is találnak.

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.