Ég és föld között

2010. november 21.
Megosztás:

A 74 éves úr pilóta volt Taszáron, és élt-halt a repülésért. A katonai élet állandó stresszhelyzettel, sok fejetlenséggel járt, és nagy kitartást igényelt. 1982-ben lábon hordta ki az A típusú influenza vírust, amely könnyelműségének meg is lett az eredménye: eltiltották a repüléstől, és javasolták, hogy ha földi beosztásba nem akar menni, akkor nyugállományba helyezik.

"48 éves voltam akkor. Ez a "fekete pallos" minden repülőgép-vezető feje fölött, hogy egészségügyi okból leveszik a repülőgépről. Ez a legborzasztóbb dolog, ami történhetett velem, mert ha valami más miatt, például italozás, vagy másfajta kihágás miatt kell befejezni a repülést, azt köszönje az ember saját magának, de amikor önhibáján kívül egészségi probléma miatt azt mondják, nem csinálhatod, az nagyon kemény dolog, nehezen dolgoztam fel. A nyugállományba helyezésem után persze 65 éves koromig még különböző megbízásos munkákat végeztem a civil életben, hogy lekössem magam, de 2001-ben gyomorsav-túltengéses problémáim jelentkeztek, és esetileg savcsökkentő tablettákat szedtem. Próbáltam kutatni betegségem kialakulásának egyéb okát, de nem volt semmi más. Nem ittam, feleségemmel normális családi életet élünk, egy fiam és két unokám van, csakis az állandó idegeskedés és az erőn felüli helytállás - ezért is nyugdíjazzák korengedménnyel a honvédeket -, okozhatta a daganatos megbetegedésemet.

2002 februárjában, miközben a rendelőintézetben a háziorvosi laboratóriumi vérvizsgálat eredményére vártam, elájultam. A kardiológiai szakrendelésen megállapította a főorvosnő, hogy a keringésem rendben, más lesz a probléma. Másnap Marcaliban csináltak egy gyomortükrözést, és megállapították, hogy a gyomor kis görbületében fekélyem van, aztán a szövettanilag igazolt III. fokozatú rosszindulatú rákos megbetegedést diagnosztizálták.
2002 márciusában volt a nagyműtét. Szerencsére, a vékonybélből és a nyelőcsőrészletből készített kimetszések tumormentesek voltak. A kemoterápiás kezelés fél évig tartott. Amikor kaptam a kemoterápiát, (...) böcsülettel meg kell mondjam, kihullott a hajam. (...) Egy hónap múlva következett a második kemoterápiás kezelés. Időközben olyannyira feljavult az étvágyam, hogy sokszor még többet is ettem, mint a megengedett.
Kezdettől fogva tudtam, milyen nagy a baj, és hogy az életem forog kockán, így amikor kiderült, hogy gyomordaganatom van, rögtön nekiláttam az interneten a részletes anyaggyűjtésnek. (...) Temérdek szakcikket, publikációt kinyomtattam és részletesen átolvastam.

A kemoterápia után hat-hét hónap múlva jött vissza az erőnlétem, az étvágyam fokozatosan javult, kilenc hónap elteltével már tudtam normális adag ételt enni.
A zsír ki lett zárva étrendünkből, helyette olivaolajat használunk. Súlyom műtét előtt 93, műtét után 63, jelenleg 70 kiló, tehát beállt a normális szintre, és ami a lényeg, minden kontrolleredményem jó lett, és jó a mai napig is: nincs semmiféle áttét.
(...)
Tudom, hogy vigyáznom kell magamra, és hogy nem élünk örökké, de egy kívánságom lenne: szeretném megvárni, amíg kisebbik unokám is elkezdi az önálló életét, ezért ameddig lehet, élni szeretnék."

* * *

A fenti történet főszereplője gyógykezelése alatt folyamatosan szedte az Avemart, ami meggyőződése szerint jelentősen hozzájárult a betegség elleni sikeres küzdelemhez, az erre vonatkozó gondolatok azonban reklámetikai megfontolásból eltávolításra kerültek.
Az Avemar nem gyógyszer. Az Avemar speciális - gyógyászati célra szánt - fermentált búzacsírakivonatot tartalmazó tápszer daganatos betegek részére. Szedése ajánlott rosszindulatú daganatos megbetegedésben szenvedők klinikai onkológiai kezelésének (műtét, radioterápia, kemoterápia, immunterápia stb.) kiegészítésére. További információkért olvassa el tájékoztatóinkat.
(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.

Hírek az Avemarról: