Mindent tudok enni, és úszni járok

2010. augusztus 2.
Megosztás:

A 47 éves úrnál 2007 novemberében diagnosztizálták a nyelvszéli tumort. Ritka ez a betegség egy középkorú, sportos, jó erőnlétben lévő embernél. Megijedt a család, főleg a férfi édesanyja, aki a rákbetegség felfedezése óta kitartóan gardírozza fiát.

"A családom 1956-74-ig Komáromban lakott, de édesapám munkája miatt lakóhelyet változtattunk, és Tatabányán élünk a mai napig. Édesapám viszonylag korán, 59 évesen szívinfarktusban hunyt el. Édesanyám családjában három rákos megbetegedés szerepel: húga melltumorban halt meg 41 évesen. A nagymama is rákban halt meg 60 évesen, amikor is áttétes méhrákkal került kórházba. A nővérének a hónalja alatt volt egy csomó.

Én 2007. augusztus elején észleltem a nyelvem szélén egy kráterszerű sebet, ami nagyon fájt. A szájsebészek gyanakodtak, hogy nem egy egyszerű kis seb, mert nem használt neki az ecsetelő, és semmi sem, így az Országos Onkológiai Intézetbe utaltak. A szájsebész szövettani mintát vett tőlem, és azt mondta, valószínűleg rákos daganat lesz, csak nem tudja, hogy jóindulatú, vagy rosszindulatú-e. Novemberben voltak a vizsgálatok, decemberben a műtét, de addigra a nyaki nyirokcsomó már megduzzadt.

2007. december 12-én operáltak meg. A műtét során a nyelvem széléről kivágták a sebesedést okozó tumort, és a jobb combomból vett bőrrel rekonstruálták a műtéti területet. A nyakamból, a pajzsmirigyemből eltávolították a tumoros részeket, és a biccentő izmot is el kellett vágni. A műtét után két napig az intenzíven voltam, majd karácsonyra hazaengedtek. A 2007. december 19-i szövettani lelet szerint: "Mikroszkóposan a nyelv állományában kötegeket, kisebb fészket képező, kevés szarugyöngyöt tartalmazó, több területen egysejtes infiltraciót (beszűrődést) mutató daganat látható. A tumor legnagyobb átmérője 2 cm, mélysége 1,3 cm." A citológiai vizsgálat alapján a diagnózis: laphám carcinoma, áttétel a nyirokcsomóban, a nyelv háti felszínének rosszindulatú daganata, egyéb meghatározott lokalizáció másodlagos rosszindulatú daganata (idézet a rendelkezésünkre bocsátott zárójelentésekből).

A hivatkozott vizsgálati megállapításokra tekintettel az onkológus kezelőorvosom sugárterápiás kezelést rendelt, mely 2008. április 7-éig tartott, 66 összdózis mértékben. A radioterápia alatt - avval párhuzamosan - 3 alkalommal platina tartalmú kemoterápiát kaptam. A kezelés befejezésekor erős nyálkahártya-gyulladás alakult ki.

2008. április 7-én táplálkozási nehézségek miatt sürgősséggel újból felvettek az Országos Onkológiai Intézet Fej-Nyak Sebészeti Osztályára, ahol tápszondát vezettek le, nagyon gyenge lettem, vérképem erősen romlott (vérszegény voltam). A kórházi tartózkodásom alatt vértranszfúziót is kaptam, és beültetett tápszondával távoztam az osztályról. Úgy éreztem, ezt már nem lehet fokozni és tenni kell valamit, hogy állapotom jobbra forduljon. Ekkor elkezdtem szedni az Avemart, melyet kórházi betegtársaim ajánlottak. Nagy jelentősége volt ennek a tápszonda-beültetés két hónapja alatt, hiszen ekkor szilárd ételt nem tudtam fogyasztani. Az infúzió mellett csak és kizárólag ez jutott a szervezetembe, így nagy bizalommal vagyok iránta! Erőnlétem egy év elteltével jó, 5 kilót híztam, uszodába járok, mindent meg tudok enni. A jobb arcom időnként még felpüffed, de ha a nyirokkeringés visszatér, ez is elmúlik."

(X)

* * *

A fenti történet főszereplője gyógykezelése alatt folyamatosan szedte az Avemart, ami meggyőződése szerint jelentősen hozzájárult a betegség elleni sikeres küzdelemhez, az erre vonatkozó gondolatok azonban reklámetikai megfontolásból eltávolításra kerültek.
Az Avemar nem gyógyszer. Az Avemar speciális - gyógyászati célra szánt - fermentált búzacsírakivonatot tartalmazó tápszer daganatos betegek részére. Szedése ajánlott rosszindulatú daganatos megbetegedésben szenvedők klinikai onkológiai kezelésének (műtét, radioterápia, kemoterápia, immunterápia stb.) kiegészítésére. További információkért olvassa el tájékoztatóinkat.
(hirdetés)

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.

Hírek az Avemarról: