A nyugdíjas tanítónőt a melltumor diagnosztizálása váratlanul érte, de szembeszállt a betegséggel, és legyőzte.
Kapcsolódó anyagaink:
Gyermekvállalás és a rák
Szembesülés a rákkal - mit tehetünk a diagnózis után?
A daganatos megbetegedések szexuális vonatkozásai
Szájnyálkahártya-gyulladás ellen segíthet az ectoin (x)
Hogyan enyhíthetőek a szájnyálkahártya-gyulladás tünetei? (x)
Gyógyulónapló segít túljutni a legnehezebb perceken
Kendőben is csinosan!
Segítség a gyógyulásban: mandalák
Kapcsolódó gyűjtőoldalaink:
A daganatos betegek életminősége
Onkopszichológia
Betegklubok, rendezvények
Szupportív terápiák
Személyes történetek
"Alsó tagozatos tanítóként heti háromszor tartottam a gyerekeknek tornaórát, és akkor én is csináltam velük együtt a gyakorlatokat. Az életemben nagyon fontos a családom: két fiam van. A fiatalabb Németországban orvos. Sajnos a nagyobbik fiam is elkerült tőlünk, csaknem olyan messzire, mint a másik. Ő közlekedési mérnök, Budapesten kapott állást, és nagyon sokat törődik velem, elkísér a kezelésekre, rendszeresen meglátogat. Nehezen tudok róla beszélni, de mégis elmondom, mert fontosnak tartom. Volt egy hat és féléves kislányunk, akit egy hónap alatt elveszítettünk. Akkor pusztított az Ázsiai influenza, és elhalt a kicsi lány veséje. Ezt a tragédiát a mai napig nem tudtam feldolgozni. A gyerekek, akiket tanítottam, sokszor a szememre vetették, hogy miért féltem őket annyira? Hát ezért.
A betegségem úgy ért engem, mint derült égből a villámcsapás, ugyanis kétévente jártam a kötelező szűrésekre. A mellemben lévő kis daganat nem volt kitapintható és ultrahanggal sem tudták észlelni, viszont a mammográfiai vizsgálat után kiderült, hogy valami kis probléma van, jöjjek be újra a rendelőbe. Reménykedtem, hogy csak a mammográfiás gép romlott el, és nem sikerült a felvétel, mert az előző nap várnom kellett a gép javítása miatt. Ám a főorvos úr nagyon aranyosan mondta, hogy "van itt egy kis probléma, de ez meggyógyítható". Hozzáteszem, hogy várakozásom során meglepődve láttam, hogy akiket előttem vizsgáltak, mind sírva-zokogva jöttek ki a rendelőből. Ekkor eltökéltem magamban még kinn a váróban, hogy én nem fogok semmi jelenetet csinálni, ne sajnálkozzon rajtam senki a várakozók közül.
Szeptember végén műtöttek. A mellem egyharmadát eltávolították. Sajnos nem sokkal később egy második műtétre is sor került, ugyanis a kórszövettani vizsgálat utólag kimutatott hét darab nyirokcsomóáttétet, amelyből ötöt eltávolítottak. Egy év múlva visszarendeltek, és hála Istennek a PET/CT vizsgálati és nőgyógyászati leleteim negatívak lettek, áttétet nem igazoltak. A hormonkezelést megindították.
Amikor megtudtam, hogy mi a betegségem, elfogott a halálfélelem, de aztán összeszedtem magam és megváltoztam. Azt gondoltam magamban, hogy ha ennek így kell lenni, hát így kell lenni. (...)
Én az első műtétemnél már ittam az Avemart, és azóta is folyamatosan szedem. Kikértem a helyi patikát vezető gyógyszerésznő véleményét is, aki szintén javasolta, hogy nyugodtan igyam az Avemart, de megkért, hogy ne próbálkozzak más szerekkel, mert nem fog használni, ha össze-vissza ezt-azt iszogatom. Javasolta továbbá, hogy tartósítószer nélkül eltett paradicsomléből naponta igyak meg fél litert. Ezt a tanácsát betartottam, még a kórházba is vittem magammal paradicsomlevet, csak az a baj, hogy savat okoz. Amikor műtét után megkezdték a kemoterápiás kezelésemet, a főorvos asszony is megerősített, hogy inni ihatom, de mással ne keverjem az Avemart.
Nem fogytam, és nem is híztam; tartom a 65 kiló súlyomat. Nagyon sok zöldségfélét eszem nyersen, párolva vagy főzeléknek. Szerencsére a férjem és a családom is mindenevő. Nagyon kevés húst fogyasztok. Pici korom óta semmiféle tejterméket nem fogyasztok. Iskolás koromban ki is kaptam az édesanyámtól, hogy miért nem iszom meg a kakaót, vagy a langyos tejet, de még a szagát sem bírom, még a margarinnak sem.
A felgyógyulásom óta tavaly nyáron voltam Međugorje-ban, ahol egy olyan - nagy kövekkel tarkított - keresztúton mentünk végig, ami tényleg megpróbáltatás volt az embernek. Úgy indultam el, hogy megpróbálom, és ha nem megy, akkor visszafordulok. Szerencsére végig bírtam, nyáron 28-30 fokban."
(X)
* * *
Az Avemar nem gyógyszer. Az Avemar speciális - gyógyászati célra szánt - fermentált búzacsírakivonatot tartalmazó tápszer daganatos betegek részére. Szedése ajánlott rosszindulatú daganatos megbetegedésben szenvedők klinikai onkológiai kezelésének (műtét, radioterápia, kemoterápia, immunterápia stb.) kiegészítésére. További információkért olvassa el tájékoztatóinkat.
(hirdetés)
Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.