Orvosi kezelés

Megosztás:

Hazánkban évente mintegy 66 ezer új daganatos beteg vár kezelésre és mintegy 160 ezer azon betegek száma, akik további kezelésre várnak, vagy már gyógyultan élik tovább az életüket.

A daganatos beteg gyógyításának alapvető célkitűzése a daganat lehetőség szerinti teljes sebészi eltávolítása, vagy - amennyiben ez nem sikerül maradéktalanul - a daganat megkisebbítése, zsugorítása.

Sajnos ezek a beavatkozások sok esetben az érintett szervek vagy működések elvesztésével, testi és lelki károsodások kialakulásával járnak. E következmények megszüntetése, illetve enyhítése a rehabilitáció feladata.

Az orvosi kezelés feladata a rehabilitáció során:

  • a beteg állapotának ellenőrzése,

  • a szükséges gyógyszeres kezelés elrendelése,

  • a szövődmények korai felismerése és elhárítása

  • a beteg számára szükséges mozgás- és diétás program előírása,

  • a betegség kiújulásának korai felismerése,

  • a várható munkába való visszatérés véleményezése.
    Az orvosi kezelésnek számos módszerét alkalmazzák: így például az elsődleges, illetve másodlagos helyreállító sebészetet, a szervpótlást, a sztóma kezelést, stb. Az orvosi kezelés része a szupportív (kiegészítő, támogató) terápiák egész sora is.


 

Tisztelt Olvasónk! Felhívjuk a figyelmét, hogy anyagaink tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, így nem adhatnak választ minden olyan kérdésre, amely egy adott betegséggel vagy más témával kapcsolatban felmerülhet, és főképp nem pótolhatják az orvosokkal, gyógyszerészekkel vagy más egészségügyi szakemberekkel való személyes találkozást, beszélgetést és gondos kivizsgálást.